„Portás” takarítás és virágültetés halottak napja előtt

A Porta Egyesület és a Wojtyla Ház önkéntesei egész nyáron gondozták a város négy keresztjének környékét: a fákat és a virágokat hetente locsolták, a gyomnövényeket kikapálták.  Az ősz beköszöntével, most halottak napja előtt  az egyesület önkéntesei ismét felkeresték a Mercédesz körforgalomnál található, a Kurucz téri, Mezei utcai és a Kinizsi utca-Belső Szegedi út sarkán lévő szakrális emlék környékét. Virágot vittek a keresztekhez, meglocsolták a virágládák növényeit és mécsest gyújtottak. A Szentháromság temetőben Révész István tábori lelkész sírját az egyesület kezdeményezésére készítette el Borsos István kőfaragó mester néhány éve. Azóta is gondozzák, locsolják Kecskemét híres plébánosának síremlékét. Legutoljára ott takarítottak, locsoltak és mécsest gyújtottak a tanyasi iskolák áldozatos létrehozójának sírjánál. 25-én a Mezei utcai kereszthez várják a hátrányos helyzetű városrész lakóit a projekt záró rendezvényére.  8 órakor fotókiállítás nyílik az új közösségi házban a Porta Egyesület miniprojektjének eseményfotóiból. Azután szemétszedés, faültetés és a Mezei utcai kereszt melletti virágládák beültetése következik. Befejezésül pedig a téren felállított sátorban megjutalmazzák a programban legtöbbet munkálkodó önkénteseket. A program értékelése és a jutalmazás után szendvicsekkel és üdítővel vendégelik meg a résztvevőket a téren felállított sátorban. (Fotók: Farkasné Pásztor Jolán)